היקבים המשתתפים ביריד

יקב בזלת הגולן

יקב בזלת הגולן הוקם ב 1998, לאחר שנים של הכנת יין בבית, ע"י יואב לוי.
היקב שוכן בסמוך לחורשה ולנביעת מים קסומה אל מול נופה של הכנרת…
הסוד של המקום טמון באדמת הבזלת הפורייה והעשירה, בתנאי האקלים המיוחדים לאזור ובתהליכי ייצור טבעיים ומוקפדים.
היקב מייצר יין מזני ענבים אצילים ומהם מיוצר יין איכותי וטעים במיוחד.
לאחר התסיסה נשמר היין ללא סינון בחביות להשבחת הטעם והארומה.
היקב מייצר, נכון להיום, כ-80,000 בקבוקים בשנה.
לוגו היקב מורכב ממטבע עתיק שעליו מוטבע דיוקנו של האל דיוניסוס, אל היין והפריון, אבי הצהלה שמחת החיים והחגיגה האינסופית וזוהי דרכינו ביקב בזלת הגולן.

יקב דלתון

על היקב: יקב דלתון הינו יקב משפחתי בבעלות משפחת הרוני, אשר נוסד בשנת 1995 ומציין השנה 20 להיווסדו.

היקב ממוקם במרום הגליל ונמנה על היקבים המובילים בישראל.

יקב דלתון מייצר את יינותיו מכרמים בגליל העליון, הנמצאים בבעלותו (Estate Winery).

לאחר שבשנים האחרונות השקיע היקב משאבים רבים בטיפוח כרמיו הם כיום מהטובים ביותר בארץ.

שילוב הכרמים והענבים האיכותיים עם הטרוואר, הנמנה על אחד מהאזורים הטובים בישראל לגידול גפנים, לצד ייצור היין במתקני היקב המודרנים והחדשניים – מוביל לתוצאה של היצע יינות משובחים, אשר זוכים בשנים האחרונות להערכה הולכת וגדלה.

לאחרונה מונה ליינן היקב גיא אשל, בוגר ייננות באוניברסיטה קליפורניה – דייויס.

ביקור ביקב: מידי יום מתקיימים סיורים ביקב, במהלכם יתרשמו המבקרים מאולם החביות ואולם הבקבוק, וכן ממכלי התסיסה, כאשר הכל בליווי מדריך מקצועי. בסוף הסיור ניתן לטעום ממגוון יינות היקב.

לפרטים: יקב דלתון – פארק תעשיה דלתון, מרום הגליל

טלפון : 04-9527101   www.dalton-winery.com   merkaz@daltonwinery.com

יקב הר אודם

יקב הר אודם

הצפוני ביקבי ישראל ,הוקם עי משפחת אלפסי ..

היקב שוכן במושב אודם בצפון הגולן בלב יער אלונים קסום ומסתורי ברום של 1100 מ' מעל פני הים. האקלים, הנוף ההררי, יער האלונים והכרמים הרבים הגדלים באזור מעניקים למטייל המגיע לה אודם חוויה קסומה ואגדתית המזכירה טיול לארץ רחוקה.
הטבע באזור גידול זה, אוצר בתוכו קרקע בזלתית עשירה במינרלים מלב כדור הארץ והאקלים קריר באופיו, המעניקים לגפנים והענבים תנאי גידול ייחודיים : קור אירופאי מושלג שמוביל להתעוררות הרמונית עם עונת הגידול מחד ושמש ישראלית המלווה בלילות ממוזגים המביאים יחד להבשלה שלמה ואיכותית מאידך. יינות יקב הר אודם נולדים מתוך תפיסת עולם תרבותית המובילה את היינן, לפיה היין שואב את איכויותיו מהאקלים והקרקע בהם גדלו הגפנים והמסורת שלאורה יוצר.

יקב הר אודם, הוקם על ידי משפחת אלפסי בשנת 2003. היקב הוא הגשמת חלום משותף לבני משפחת אלפסי בו עסק משפחתי נולד מתוך האהבה ליין, לגידול החקלאי ולעשייה יצירתית.

יקב הר אודם הינו יקב בוטיק משפחתי המייצר כ 90000 בקבוקים בשנה.

היקב כשר מבציר 2007.

יקב טרה נובה

על היקב: יקב טרה נובה, מושב כנף

יקב טרה נובה הוקם בשנת 2006, מייצר יינות אדומים יבשים, זנים- קברנה סובניון, מרלו, שיראז ו קריניאן. ביקב מייצרים בלנדים מהזנים האלה.
בטרה נובה מייצרים שמן זית משני זנים- ארבקינה וקורונייקי. השמן מיוצר בסטנדרטים גבוהים ביותר וזוכה פרסים בתחרויות. כמו כן אנו מגדלים פירות יער מעולים- פטל אדום צהוב וכתום, אסנה, אוכמניות ותות אפגני. 

לפרטים: לפרטים ותיאום ביקור מראש: 050-8184449 / 04-6737022 www.teranova-winery.co.il

יקבי כרמל - זכרון יעקב Carmel Winery

יקבי כרמל הוא היקב המסחרי הראשון שהוקם במדינת ישראל והיחיד שממשיך עד עצם היום הזה בפעילותו, כבר 140 שנים של מומחיות וחוסר פשרות. הרבה יין זרם במכלים ובחביות שלנו מאז סוף המאה ה-19, אבל המורשת שלנו עדיין חיה ותוססת ומטביעה את חותמה בעולם היין הישראלי.

לקחנו על עצמנו כמטרה להוביל ולהמשיך לפתח את תרבות היין בישראל. אנחנו מאמינים בערכי אהבת הארץ ומקדמים כל הזמן חדשנות ויצירתיות, תוך כדי שמירה על כבוד ההיסטוריה המכובדת שלנו ושמירה על קשרים משפחתיים חמימים עם 108 משפחות כורמים לאורך שנים רבות.

בקבוקי היין של יקבי כרמל נמצאים על השולחנות כמעט בכל בית בישראל, ונותנים מענה ללקוחות בכל שכבות הגיל, ומחזקים את רגשות השמחה, החום המשפחתי והאופטימיות.

 

יקב נחל חרמון

על היקב: היקב הינו יקב בוטיק אשר הוקם על ידי מישל אלחרר ב 2003 וממוקם בשאר ישוב בגליל העליון.

מיוצרים בו יינות אדומים יבשים מזנים שונים וכן בלנדים, כאשר כל הענבים מובאים מכרמים מובחרים מהגליל העליון.

היין עצמו מיושן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות לפחות 24 חודש, והיינות זכו במספר פרסים כאות על איכות היין

ביקור ביקב: במקום מרכז מבקרים חדש ומאוד ייחודי שבו מתקיימת טעימה ומכירה

לפרטים: מישל אלחרר טל :050-5369796 Elamichel1@gmail.com

יקב סקוריה

על היקב: יקב סקוריה הוא יקב בוטיק הממוקם במושב כנף על הכביש העולה מצומת מעלה גמלא לגולן.

היקב נוסד ב- 2008, והחל דרכו בייצור כמויות קטנות של יין לצריכה עצמית. כיום היקב מייצר כ- 4000 בקבוקים בשנה מזן קברנה סוביניון וסירה.

ענבי היקב מגיעים מהכרם הממוקם בתל פארס. תהליכי הייצור ביקב קפדניים מאוד ומלווים כל העת בבקרה ובבדיקות במעבדה הסמוכה ליקב.

יינות היקב מתיישנים 12 חודשים בחביות עץ אלון מתוצרת צרפת, חלקן חדשות וחלקן משומשות.

ביקור ביקב: ניתן לבקר ביקב, בתיאום מראש. אנו מארחים גם קבוצות ומקיימים סיורים בכרמים, במקומות ייחודיים בגולן וביקב עצמו.

לפרטים: עופר, 050-2277404

פלורה- איש הפסיפלורה

פלורה, השיכר העדין של "איש הפסיפלורה", מופק מפירות פסיפלורה, הגדלים במשק פישביין שבמושב עין עירון. במשק, שהוקם בשנת 1973, מגדלים פסיפלורה כבר למעלה מעשר שנים. הפרי משווק בחלקו לשווקי ישראל ובחלקו נסחט לייצור שיכר הפסיפלורה.

השיכר הינו משקה עדין ורענן בעל ריח וטעם עשירים של פסיפלורה טרייה ו-12% אלכוהול.

תהליך הייצור שפוחת על ידי שי פישביין (איש הפסיפלורה) במשך שלוש שנים, כולל שלבי מיצוי וסינון אשר שומרים על סגולותיה הבריאותיות של הפסיפלורה, ריחה המשכר וטעמה העשיר.

המשקה זוכה לתגובות מדהימות כאשר מוגש צונן כקינוח ארוחה או כמשקה פתיחה באירוע.

לאיש הפסיפלורה יש רישוי עסקים, אישור משרד הבריאות וכשרות לפסח כל השנה.

המשקה נמכר במספר בקבוקים: 100, 200, 500 ו-1000 מ"ל משקה ומשווק גם במארזי שי לחברות, בצירוף שמן זית, יין ומעדנים שונים עבור לקוחות, עובדים וועדי עובדים.

טעמו המכשף של הפלורה (לדברי השדרן אבי אתגר) זוכה לתשומת לב גדלה והולכת בחוגים קולינאריים ובירידי גורמה ויין. המשקה נמכר כיום בחנויות בוטיק ברחבי הארץ, ומוגש במסעדות, ברים, צימרים ובתי מלון.

לתיאום פגישה וטעימה: שי פישביין, איש הפסיפלורה 052-7543000

Pafrman@gmail.com

יקב רימון

יקב רימון הוקם בשנת 2002 ע"י משפחת נחמיאס

מייצרים יינות איכות מרימונים 

האגם הצפוני מבית יקב רימון החל את דרכו בשנת 2017 מייצר יינות איכות מענבים . 

היינות מופקים מהכרמים הקיימים שנים רבות בבעלות המשפחה  . 

https://rimonwinery.com/   טלפון: 04-6822325

יקב רמת הגולן

על היקב: סיפורו של היקב מתחיל באמצע שנות ה- 70, בעקבות ביקורם של מומחים בעלי שם מקליפורניה שבחנו את תנאי הגידול ברמת הגולן והתאמתם לגידול ענבי יין. המומחים קבעו שהצירוף המיוחד של אקלים קר, גובה פני הקרקע וייחודה של אדמת הבזלת ברמת הגולן, יוצרים תנאים אופטימליים לגידול ענבי יין איכותיים. ישובי רמת הגולן שוכנעו לנטוע כרמים והשאר – היסטוריה.

ביקור ביקב: סיורים מודרכים לקבוצות ויחידים, בהם ניתן לצפות בתהליך יצור היין, לטעום ממגוון יינות היקב המפורסמים בארץ ובעולם ואף לקנות מיינות היקב, אביזרי יין ומזכרות. בתיאום מראש ימי א'-ו' וערבי חג. שבתות, חגי ישראל וימי זיכרון סגור. הסיורים בתשלום כולל שי.

לפרטים: 04-6968435/409  www.golanwines.co.il

יקב רקנאטי

יקב רקנאטי נולד מצירופם של קשר חזק לארץ ישראל ותשוקה עזה לכרמים, לניחוחות ולטעמים.
הכרמים שלנו נמצאים באזורי הגידול האיכותיים ביותר בארץ ואנו מגדלים בהקפדה יתרה זנים ים תיכוניים ייחודיים במקביל לגידול זנים בינלאומיים קלאסיים. היקב חרט על דגלו להפיק יין מקומי, ישראלי, שיבטא את האופי המיוחד של כל אזור ואזור ואנו גאים בהישגים חסרי תקדים בשנים האחרונות, הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית.
עם זאת, אנחנו לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים לטפח כרמים חדשים, לבצע מחקרים בתחום החקלאי והיינני, והחשוב מכל – להפיק יין באהבה גדולה, תוך שאיפה לשיפור מתמיד ולביטוי מיטבי של הטרואר הארץ ישראלי הנפלא העומד לרשותנו. 

בימים אלו משלימים את בנייתו של המבנה החדש של היקב החדש שלנו בגליל העליון, אשר צפוי להיפתח בתחילת שנת 2022. היקב החדש ממוקם בפארק התעשיות דלתון, בסמוך לכרמים שלנו ויכיל בתוכו גם מרכז מבקרים גדול הצופה לעמק החולה והחרמון. 

מאחורי כל סמל של יקב רקנאטי מחכה יין בוטיק המעניק  ביטוי מושלם לאזוריות שבו. יין ים תיכוני אמיתי ומרגש בכל טעם מחדש. 

טלפון :  04-6222288    אתר הבית  https://www.recanati-winery.com

יקב שרלי

 יקב אורח

היינות של יקב שרלי מתאפיינים בטעמים ש גם חובבי היין הכי תובעניים לא עומדים בפניהם.

היקב מציע מגוון רחב של יינות הרמוניים עם רכיבים רכים וטאנינים אצילים מלוטשים ואלגנטיים.

לצד היינות האדומים מענבים של זני בורדו ישנם מבחר של יינות לבנים שרדונה אמרלד ריזלינג שהינו יין מושלם במיוחד שאין דומה לו המזכיר את אשכולות הגפן נטועים קרוב להר הריין האירופאי.

הכרמים המשמשים את היקב הינם מחבל יהודה, זיכרון יעקב, הגליל מחלקות אשר נבחרות בקפידה.

היינות מתיישנים בחביות עץ אלון צרפתי למשך מינימום 24 חודשים.

"טרואר ישראלי בסגנון צרפתי," זאת השקפת עולמו של היינן אברהם זרדון שהגשים את חזונו של אביו שארלי והקים יקב בארץ ישראל.

04-6829002    052-5253094

יקב תבור

יקב תבור הוקם ב-1999 על ידי 4 משפחות כורמים ותיקות מכפר תבור. מיקב קטן, צמח יקב תבור לאחד היקבים המובילים בתעשיית היין הישראלי בזכות עשייה יצירתית, חקלאות אקולוגית ויין איכותי.

היקב, צופה אל הנוף הגלילי של הר תבור, אחד האיזורים הפוריים ביותר לגידול יין בישראל, וכרמים של יקב תבור פרוסים בכל רחבי הארץ: מרמת הגולן ועד מצפה רמון. פריסה זאת מאפשרת להכין יינות מגוונים, בהשפעת תנאי קרקע וגידול שונים.

ב-2012 חרת יקב תבור על דגלו את נושא האיזון האקולוגי. מאז ועד היום, כל כרמי היקב הם כרמים אקולוגיים, בהם נעשות פעולות מגוונות להשבת האיזון הטבעי לסביבת הכרם בשיתוף עם החברה להגנת הטבע, וכמובן – התנשמת.

טלפון :   04-6760455  אתר הבית https://taborwinery.co.il

יקב תל שיפון

הוקם ב2009 ע"י חברי קיבוץ אורטל, שהבינו את הפוטנציאל הגלום באדמת הגולן הסובבת את הקיבוץ ושטחיה החקלאיים והאפשרות לייצר יין אזורי. ב2020 חברו יחד 3 יזמים, אנשי עסקים, יוצאי צבא וחברים טובים שאדמת הגולן שזורה בסיפור חייהם וחברותם, הבינו שאת דרכו של יקב אורטל חייבים להמשיך, למרות קשיים ומהמורות שבהם נתקל הקיבוץ החליטו שלושת החברים הטובים להמשיך ולממש את החלום של היקב האזורי שנרקם לו עוד ב2009.

היקב ממוקם בקיבוץ אורטל, בלב החלק הצפוני של רמת הגולן, מיקום היקב מיוחד במינו שכן היקב יושב בין כרמיו, בין הקברנה פרנק והסובניון בלאן ומול היקב ניצב תל שיפון ונוף הרי הגעש עוצר הנשימה.

האדמה יחד עם אקלים ייחודי הכולל את החורף הקר מאוד והקיץ החם והיבש וטווחי טמפרטורה משמעותיים בין היום והלילה, מעניקים ומבטיחים התבגרות איטית ועדינה לענבים שלנו.

אדמת היקב שעשירה במינרליות ויודעת לתת מנעד של טעמים לענבי הגפן ,מאפשרת את הטעם הייחודיי של יקב תל שיפון.

שילוב שני אלמנטים חשובים אלו, האקלים והאדמה הוולקנית, יחד עם צוות יין המטפל באופן אישי בכרמיו מביא את הטעם שאנחנו, ביקב תל שיפון, שואפים אליו.

דדו, רביב ועופר מייצרים 50,000 בקבוקי יין בשנה, חלקם זניים וחלקם בלנדים,

הענבים המשמשים את היקב ומטופלים כולם על ידי צוות ייצור היין המסור בניצוחו של יוסף סידון שעבורו, זהו סולו ראשון כיינן מוביל.

https://telshifonwinery.co.il/